2011


Penktadienis, 26 Birželis 2015 14:26

J. Urmanavičius:Kol jėgų dar daug, norisi tobulėti, vėliau bus galima pailsėti.

Įvertink
(0 balsai)

 

Justai per ilgą savo karjerą mėgėjų krepšinyje žaidei ne vienoje komandoje, kiekvienais metais vis ją keisdamas, dabar jau bus, galima sakyti, trečias sezonas už VSC komandą, kai prisijungei prie jos grįžęs po Erasmus'o - studentų apsikeitimo programos. Tai visgi jau atradai savo komandą?

Pabaigus krepšinio mokyklą kiekvienas žaidėjas, kurį laiką ieško savęs, manau tai yra normalu. Jei pirmasis komandos pasirinkimas būtų tuo pačiu ir geriausias dingsta įdomumas. Visos mėgėjų komandos, kuriose man teko žaisti suformavo tokį žaidėją koks esu dabar. Žaisdamas su Vilrufu išmokau, jog mėgėjų krepšinyje gynyba gali nugalėti, bet kokį puolimą. MRU komanda užgrūdino kaip žaidėją siekti daugiau. Kartu su Trakų komanda supratau kaip daug lemia tinkamas pasiruošimas varžyboms. Stiklopaslapties ekipoje išmokau mėgautis krepšinio žaidimu. Na o VSC komandoje viskas tarsi apsijungė į vieną derinį, kuris nesustoja progresuoti tinkama linkme. Visada norisi žaisti už tokią tvarią ir profesionalią komandą.

Šie metai tau, kaip ir komandai buvo itin sėkmingi, iškovotos Rudens, C lygos, bei Dipolio taurės, kartu su VKL rinktine finaliniame Europos mėgėjų krepšinio finaluose tapai čempionu, bei naudingiausiu finalo rungtynių krepšininku, kaip pats vertini šiuos metus asmeniškai?

Šis sezonas tikrai buvo neeilinis. Visas įdėtas sunkus darbas vasarą ir sezono metu pilnai pateisino viltis ir galiu su savo komandos draugais džiaugtis darbo vaisiais. Asmeniškai buvo nusivylęs po praeitų metų nes beveik negavau medalių, todėl šiais metais reikėjo kompensuot jų stygių, tai ir pavyko padaryti .

Kaip vertini VSC organizacijos darbą?

Visų pirma tai niekur pasaulyje nemačiau ir negirdėjau, kad tokioje mažoje šalyje kaip Lietuva toks gali būti didelis susidomėjimas mėgėjų krepšiniu. Visos komandos mėgėjų krepšinyje žaidžia, bet tik nedaugelis turi aiškią suformuotą strategiją į ateitį. Šioje vietoje drąsiai galiu pasakyti, kad VSC turi didelį pliusą nuo manęs. Visi priklausantys VSC organizacijai matę ir šilto, ir šalto todėl į savo darbą žiūri labai rimtai tai atsispindi rezultatuose, kurie pasiekiami palaipsniui. Kartais net pagalvoju, kad kai kurioms Lietuvos profesionalų krepšinio komandoms praverstų VSC organizacinė patirtis .

 

Sklinda kalbos, kad dar sezono pradžioje buvai paskaičiavęs, kaip dėliosis sezonas C lygoje, ar viskas ėjosi pagal tavo planą, ar buvo kažkokių nukrypimų?

Gali daug ką suplanuoti, bet yra situacijų kai tiesiog gali nepaeiti. Mėgstu iš anksto žinoti, su kuo žaisiu taip galima geriau susidėlioti darbo ir poilsio dienas. O šnekant apie C lygos sezoną, tai buvo palankiausi metai įrodyti savo pranašumą. Visos dalyvavusios komandos tikrai stengėsi, bet svarbiausia etapas visgi yra atkrentamosios. Jose pasimatė, kurios komandos ruošėsi o kurios ne. C lygos finalinis ketvertas tikrai buvo nenuspėjamas, nes daugeliui iš mūsų jis buvo pirmas, tai pridavė papildomos įtampos. Įdomus pastebėjimas, tai jog final4 žaidė keturių visiškai skirtingų braižų komandos. Viena jauna,greita,taikli(VKM), kita pilna patyrusių ir jau daug laimėjusių(Gealan), trečia nenuspėjama (Vilniaus administracija) ir mes su daug noro ir paruošta taktika. Gavosi tikra mėgėjų krepšinio mišrainė, kurioje atsilaikėme iki pabaigos ir laimėjome. Vertinu planą išpildytą gerai, bet visą laiką galima geriau.

Kažkada tavo karjera galėjo pasisukti link profesionalo, tačiau nepasisuko, kodėl taip atsitiko? Ar pats norėjai tapti profesionaliu krepšininku?

Lietuvoje daugelis žaidžia krepšinį nes jis jiems patinka ir savęs neskirsto į profesionalą ar mėgėją. Mano situacijoje taip ir nutiko tiesiog žaidžiau ir linksmai leidau laiką. Tikrai nemasčiau apie kažką daugiau, nes profesionalus krepšinis užima didžiąją laiko dalį. Savo gyvenime bandau vadovautis mintimi, kad reikia daryti tai kas tau labiausiai patinka ir tam skirti 100 % savo jėgų. Jei bandai atlikti darbą tik tam, kad atlikti tai nebus nuoširdu ir visi tai matys. O pasvajoti tai visą laiką pasvajoju kaip būtų gerai tik žaisti ir nieko daugiau nesirūpinti . Tapti krepšininku daugelio svajonė tik nedaugelis suvokia, kad reikia daryti čia ir dabar nes vėliau kaip treneris Ignas Pagalys sako“ Tu niekam nebūsi įdomus“

Tavyje atrodo veikia amžinas variklis, sužaidus rungtynes pilna jėga, iškart gali žaisti dar vienas, arba pilna jėga atidirbti treniruotėje. Kas tave taip varo į priekį?

Atsakysiu konkrečiai nevyniodamas į vatą - ŽMONA! Ji neleidžia užmigti ant laurų, sako reikia daugiau, geriau, greičiau. Kai gyveni kartu su tokiu motyvatoriumi tai varžybos ar treniruotė atrodo kaip lengvas pasivaikščiojimas

Ilgas ir varginantis sezonas eina į pabaigą, dar kiek žinau dalyvausi keliuose turnyruose. Kaip ketini leisti vasarą? Kada pradėsi ruoštis sezonui?

Pasiruošimas sezonui jau prasidėjo. Viskas vyksta labai sklandžiai. Baigiau Magistro mokslus, tai turiu pakankamai laiko sportuoti. Visada noriu pagerinti konkretų savo žaidimo elementą vasaros metu, tuo pačiu palaikyti gerą fizinę formą. Kol jėgų dar daug norisi tobulėti, vėliau bus galima pailsėti.

Nepirmus metus žaidi mėgėjų krepšinyje, kaip manai, miesto krepšinio lygis kyla ar visgi leidžiasi?

Jis įgauna vis aiškesnius kontūrus taip atsakyčiau. Pradžioje buvo trūkumas, po to perteklius, o dabar populiarėjant kitoms sporto šakoms mėgėjų krepšinis suranda savo vietą daugiau specializuodamasis į atitinkamas žaidėjų grupes, kurie save mato ne tik kaip krepšininkus. Lygos tokiu būdu pritraukia vis naujų dalyvių ir tuo pačiu populiarina mėgėjų krepšinį. O ar tas lygis krinta ar kyla tai neturėtų būti pagrindinis rūpestis, tol kol bus žaidėjų bus ir lygis.

Per metus kuriuos žaidi VSC komandoje, kurių žaidėjų gaila, o gal ne gaila, kad išėjo, su kuriais maloniausia žaisti viename penkete, o gal kai kurių dar iki šiol nesupranti aikštelėje?

Niekados nieko nesigailiu. Gal nuskambės dviprasmiškai, bet kiekvienas gyvena savo gyvenimą ir priima savo sprendimus. O dėl kitos klausimo dalies visi turi savus pliusus ir minusus, todėl nėra teisingo atsakymo į šį klausimą. Galiu pasakyti tik tiek, kad pats mėgstu žaisti greitą krepšinį ir visi, kurie propaguoja tokį žaidimo stilių man patinka. Taip pat lengva žaisti, kai turi tokius metikus kaip Ž. Bendoraitį, Š.Žalą ir aišku visada šaltakraujį Š.Belevičių.

4 VSC metai, čempionų titulas sostinės C lygoje, tačiau VKL B lygoje komanda negali žengti toliau ketvirtfinalio ribos, kaip manai ko trūksta?

Pasitikėjimo savimi ir laiko

Kaip kaupiesi varžyboms? 90 procentų rungtynių žaidi su šypsena, tai tapo beveik tavo vizitinė kortelė, tai atsipalaidavimas, ar susikaupimas, ar šypsojimasis varžovams išveda juos iš kantrybės?

Kai žaidžiu aš poilsiauju, todėl visa kas vyksta varžybose ar treniruotėje man sukelia tik geras emocijas to rezultatas nevaldoma šypsena. Varžyboms kartais kaupiuosi, kartais ne. Geriausiai gaunasi kai nieko nesitiki, tuomet būni viskam pasiruošęs.

Pabaigai tradiciniu tampantis klausimas, tai kas tavo nuomone kitas iš VSC komandos susituoks?

Manau gal Žala jis turi daug potencialo, bet čia tik spėjimas be jokios info (Juokiasi).

Paskutinį kartą redaguotas: Penktadienis, 26 Birželis 2015 14:37