Trečiadienis, 01 Liepa 2015 19:29

Matas Mankevičius: Niekuomet nebūrėme komandos užimti 12 ar 16 vietai, todėl šie metai bus ne išimtis.

Įvertink
(0 balsai)

 

Matai, esi vienas VSC komandos įkūrėjų, ateinantis sezonas jau bus penktasis, kaip per tuos metus keitėsi komanda? Kaip ji augo?

Iki šios dienos prisimenu pirmąją VSC treniruotę, kur atėjo apie 20 nematytų žaidėjų ir mes bandėme sulipdyti komandą . Per šiuos metus ilgų bandymų keliu, galų gale subūrėme konkurencingą sudėtį, kuri pasiekė pirmąsias rimtesnes pergales. Dabar svarbu nesustoti, tobulėti ir, jei reikės, toliau ieškoti žmonių, kurie padės siekti dar aukštesnių tikslų. Nes komandos tikslas nuo pirmų dienų buvo netik smagiai draugų kompanijoje praleisti laiką, bet ir siekti pergalių.

Kiekvienais metais stengiatės komandoje turėti jaunų žaidėjų, taip pat ir komandoje savo karjeras pradėjo jau du jauni, netgi už žaidėjus gerokai jaunesni treneriai, ar tai yra vienas iš komandos tikslų auginti jaunus žaidėjus ir juos ruošti vyrų mėgėjų krepšiniui?

Kasmet į komandą paimame po naują 17-18 metų žaidėją, kad galėtume pasitikrinti, ar komandos senbuviai dar per daug nepaseno ir gali pavyti jaunimą.

Per tuos keturis sezonus, pats užaugai kaip žaidėjas ir tapai pakankamai svarbi komandos aikštelėje žaidžiančio penketo dalimi, kaip pats vertini savo darbą ir tobulėjimą?

Nemeluok čia dėl mano svarbos dideliu tobulėjimu irgi pasigirti negaliu, nes aikštėje mano bėgami lankai nemažėja, o metimų iš po krepšio taiklumas per daug nepasitaisė

Su Žilvinu, Dovydu ir vis dar keliais pasijungiančiais žaidėjais 3x3 krepšinio turnyrų pasaulyje esate galinga jėga. Iškovotas Lietuvos 3x3 čempionato sidabras ir žinoma tapote daugelio 3x3 turnyrų nugalėtojais. Kuris žaidimas 3x3 ar 5x5 labiau pačiam yra prie širdies?

Labai džiaugiuosi, kad turiu galimybe lošti stipriose tiek 3x3, tiek ir 5x5 komandose, nes kiekviena žaidimo rūšis reikalauja skirtingų gebėjimų, todėl norėdamas būti geru žaidėjų abejose krepšinio rūšyse tampi universalesniu. Kas labiau prie širdies? Matyt 3x3, nes su Žilvinu ir Dovydu esame puikiai susižaidę ir pavyksta pasiekti neblogų rezultatų

Šiais metais buvai savanoriu Lietuvos kariuomenėje, papasakok, kad daugiau tiems, kurie bijo kariuomenės, ar taip baisu ten? Kaip pačiam ten sekėsi?

Nieko čia daug nepapasakosi, reikia patiems pamėginti. Tikrai savo sprendimu džiaugiuosi ir rekomenduoju savo jėgas išmėginti visiems norintiems. Trys savaitės pareigos savo šaliai yra menkniekis palyginus su tuo, ką mums davė mūsų Tėvynė.

Nuo pirmojo VSC sezono komandos buvo vienintelis tikslas ir visais metais komanda buvo įvardinama kaip C lygos favoritai, ar ilgas ir sunkus kelias buvo link čempiono titulo?

Kaip matome, prireikė net keturių metų, kad patys patikėtume, jog iš tiesų galime laimėti šią lygą. Kai patikėjome – pasimatė ir rezultatas. Kiekvienas pralaimėjimas ankstesniais metais grūdino mus ir padėjo nenustot tobulėti. Buvome iškritę visuose įmanomuose C lygos etapuose, tai galų gale atėjo metas laimėti.

Ateinantį sezoną laukia nauji iššūkiai, dvi B lygos. Kadangi visada siekiate aukštų tikslų, tad laukia darbinga vasara komandos komplektacijoje. Kokie tikslai keliami kitam sezonui ir kokią komandą matai savo vizijoje ateinančiais metais?

Niekuomet nebūrėme komandos užimti 12 ar 16 vietai, todėl šie metai bus ne išimtis. Turėsime dar sunkiau dirbti treniruotėse, sutvarkyti savo lankomumą ir požiūrį į darbą. Turime daug neišnaudotų resursų praeito sezono sudėtyje, kuriuos reikia efektyviau panaudoti. Savo ruožtu ieškosime kelių pajėgių žaidėjų, kurie sustiprintų silpniausias komandos grandis. Apie naujuosius komandos narius sužinosite artimiausiu metu.

Komandos branduolys visus metus laikosi beveik toks pats, su kiekvienais metais į komanda ateina naujų krepšininkų, ne pačio aukščiausio meistriškumo, tačiau esate stiprūs kaip komanda. Kaip pavyksta surinkti tokį draugišką kolektyvą?

Visuomet žiūrime kaip naujieji komandos nariai pritampa prie komandos kolektyvo tiek aikštėje, tiek už jos ribų. Jei matome, kad naujai atėjęs žaidėjas, kad ir kiek būtų stiprus individualiai, bet gadina komandos mikroklimatą, tuomet jam greitai randame naują karjeros stotelę

Tris savaites gyvenai gyvenai kariuomenės ritmu,, tad fiziškai jau turbūt esi pasirengęs naujam sezonui, prieš tai atšokai savo vestuves su savo išrinktąja ir nedalyvavai sostinės C lygos finaliniame ketverte, tad ar jau pasiilgai krepšinio?

Džiaugiuosi, kad dar nesulaukiau dienos, kada krepšinis man nuoširdžiai atsibostų o tokios pertraukos leidžia dar labiau pasiilgti sporto. Kartu buvo puiki proga pailsėti ir išsigydyti išsukiotas kojas.

Nemažai dirbate ties tuo, kad VSC vardas Vilniuje skambėtų kuo garsiau, ar per keturis sezonus pavyko pasiekti, kad dauguma krepšinio mėgėjų jau mokėtų lengvai kirčiuoti VSC pavadinimą?

Mūsų pavadinimo kirčiavimas dažnai mus varo į neviltį tačiau galiu pastebėti, kad metai iš metų sėkmingai pasirodydami įvairiuose turnyruose priverčiame jų organizatorius prisiminti mūsų vardą bei, be abejo, jį taisyklingai sukirčiuoti.

Vilniaus mieste buvo nemažai ambicingų komandų, kurios atsirado kelis metus pabuvo ir dingo iš krepšinio žemėlapio, buvo ir lygų kurios taip pat atsirado ir dingo. Kaip manai Vilniaus mėgėjų krepšinis kyla ar krenta? Galbūt trūksta alternatyvų esančioms lygoms?

Vilniaus krepšinio mėgėjų lygų sistema per kelis pastaruosius metus nusistovėjo ir visi atrado savo vietas. Mano nuomone, lygis tik kyla, nes visose lygose daugėja komandų, kurios turi rimta požiūrį į darbą. Atsirado konkurencija, kuri verčia visus stengtis ir nestovėti vietoje. O konkurencija dar niekam nepakenkė

Tradicinis klausimas pabaigai, kaip manai kas bus sekantis žaidėjas vesiantis savo išrinktąją prie altoriaus?

Mano nuomone, sekantis kandidatas bus Valdemaras, kadangi jo Snežana ilgai nepakęs jo parapijos žaidynių

Naujausios:

į viršų