Pirmadienis, 13 Liepa 2015 15:21

Ignas Kalesnykas: nedaugelis komandų turėjo tokią vidinę atmosferą.

Įvertink
(1 balsas)

Šį kartą pristatome interviu su pačiu VSC organizacijos generaliniu vadybininku/žaidėju Ignu Kalesnyku. Jam niekada nepristinga naujų idėjų ir ryžto susidoroti su visomis užduotimis pasitaikančiomis jo kelyje. O jo dvynys brolis Kevinas Love‘as dalina patarimus iš NBA lygos . Kiekvienas VSC komandos narys turėjo galimybę paklausti Igno po klausimą, apie nelengvą, bet kartu ir įdomų jo amatą. Įsitaisykit patogiau ir skaitom!

Ignai kas yra sudėtingiau žaisti aikštelėje ar atlikti VSC komandos menedžerio vaidmenį?

Abu dalykai yra labai skirtingi, vienas dalykas yra viską suorganizuoti, kad žaidėjams atėjus į rungtynes nerieiktų niekuo rūpintis, tai yra varžovų pasitikimu, sekretoriato aprūpinimu, suregistravimu žaidėjų ir t.t., o tik galvoti apie žaidimą. Kitas dalykas ir už aikštelės ribų pasirūpinti, kad visi žinotų kada rungtynės, kada kur kam reikia būti ir taip toliau. Todėl sunku būtų palyginti kuo yra būti sudėtingiau, abu dalykus labai mėgstu. Niekada jau profesionaliu krepšininku nebūsiu, tačiau aukštesnio lygio komandos vadybininku tapti dar turiu pilna galimybių, todėl tikiu kad kada nors man nusišypsos sėkmė.

Pastaraisiais metais VSC komanda surinkdavo stiprią sudėtį, bet vis kažko pritrūkdavo laimėti C lygą. Ar galėtum įvardinti sėkmės priežastis šiame sezone?

Manau, kad turėjome iki to užaugti, savo tikslo siekėme ne vienerius metus, turėjome užaugti kaip žaidėjai, o tuo labiau kaip komanda. Individualiai žaidėjus surinkdavome stiprius, tačiau reikėjo gero vidinio mikroklimato, ką šiais metais turėjome. Manau, kad nedaugelis komandų turėjo tokią vidinę atmosferą.

Ignai, šią vasarą aktyviai ruošiatės sezonui tiek sportuodamas, tiek dėliodamas komandos planus. Ar yra prasmės tai daryti dėl Vilniaus mėgėjų krepšinio lygio bei ką apie jį manote?

Kiekvieną vasarą stengiuosi vis pasportuoti, ir tobulėti, kad rungtynių metu gaučiau daugiau žaidybinio laiko ir atrodyčiau geriau aikštelėje, žiūrėsim kaip bus šiemet aukštesniame lygyje. Kadangi ateinančiame sezone kylame į aukštesnę lygą, be abejo turime pasistiprinti, nors komandos branduolys lieka tas pats.

Kalbant apie Vilniaus mėgėjų krepšinį, sakyčiau, kad kiekvienais metais jis stiprėja, kaip kad mes statėme VSC organizaciją, taip kilo Vilniaus krepšinis, kuriame sukasi nemaži pinigai, komandos siekia savų tikslų, yra diegiamos naujovės, vienose lygose daugiau, kitose mažiau. Kiekvienas žmogus renkasi savo laisvalaikį, vieni eina į teatrus, kiti į koncertus, dar kažkas eina sporto klubus, mes einame žaisti krepšinio.

Vilniaus mėgėjų krepšinyje yra daug problemų, yra konkurencija, kartais ji šiek tiek nesveika, aš norėčiau kad tokios nebūtų, bet yra kaip yra. Povandeniniai dalykai turėtų mums būti neįdomus, tiesiog norime dalyvauti geruose čempionatuose, siekti tikslų ir kovoti dėl gerų prizų.

Kaip manai koks tavo taškų vidurkis būtų, jei mėtytum dešine ranka?Ar kartais neima juokas iš varžovo, kai jį apsivarai kaire ranka? Ar manai, kad daugelis mėgėjų krepšinio žaidėjų žaidžia kaip moterys ir bijo kontakto aikštelėje? Ką rinktumeisi – žaisti kaip moteris ar išnarintą raktikaulį?

Kairiarankiai manau turi pranašumą, kadangi jei varžovas žioplas jis nesupranta kaip gintis prieš maniškius (kairiarankius). Galbūt kontakto bijo ne dėl to, kad žaidžia kaip moterys, nes moterų krepšinyje kartais yra daugiau jėgos žaidimo, o dėl to, kad teisėjų traktavimas į kai kuriuos fizinius veiksmus yra labai jau suminkštintas. Stebint NKL ar LKL ar visas aukštesnes lygas matosi, kad ten yra daug fizinio kontakto, kuris yra leidžiamas. Kažkodėl mėgėjų krepšinyje to nėra. Per tiek laiko, kiek žaidžiu mėgėjuose galbūt teisėjai buvo pripratinti švilpti visus kontaktus, ir dabar jau nieko nepakeisi. Rinkčiaus žaisti kaip moteris, su sveikais raktikauliais ir be traumų, nes žinau kaip šiuo metu yra skaudu mūsų komandos gynėjui Tadui Gaižauskui, kuris jau antrą sezoną negali žaisti už mus, dėl išnirusio peties ir užsitęsusios traumos. Labai tikiuosi, kad 2016-2017 metų sezone jis grįš į aikštelę ir padės mūsų komandai, nes kartais jo prasiveržimų ir aikštės matymo pritrūkstame.

Kas yra Igno statulėlė ir už kokius pasiekimus ji įteikiama?

Igno statulėlė yra teikiama už surinktą neįtikėtinai didelį minusinį naudingumą, ir kai jis yra daugiau minus 10. Tai atsirado 2013-2014 metų sezone, kai vienose iš rungtynių surinkau gal -17 naudingumo.

Ignai, kada vesite savo išrinktąją/išrinktąjį?

Manau, dar ne vienas komandos žaidėjas ves savo išrinktąsias, iki kol ateis laikas visiems eiti sveikinti manęs ir mano ateities išrinktosios į bažnyčią. Dar turiu nesutvarkytų reikalų savo gyvenime, tad mano vestuvių iškilmių dar teks palaukti.

 

 


Paskutinį kartą redaguotas: Pirmadienis, 13 Liepa 2015 16:13

Naujausios:

į viršų