2011


Šeštadienis, 20 Birželis 2015 20:58

Ž. Čėnas: VSC ne komanda, tai šeima.

Įvertink
(4 balsai)

 

VSC komanda visada savo gretose turi bent vieną jauną žaidėją, taip padėdami jauniems žaidėjams atrasti savo kelią mėgėjų krepšinyje, praeitame sezone toks buvo Žygimantas Čėnas. Jaunas, energingas, kupinas minčių įžaidėjas. Nors sezonas nebuvo jam lengvas, tačiau Žygis juo džiaugėsi, kad pavyko išsigydyti pakankamai sunkią traumą ir kartu su VSC triumfuoti SKL rudens taurėje, C lygoje, bei Dipolio taurėje prieš kauniečių C lygos čempionus. Apie viską nuo pradžių interviu su Žygimantu Čėnu.

 

Žygi, praeiti metai tau buvo turbūt ir įdomus ir sunkūs, su dideliu entuziazmu prisijungei prie VSC komandos, tačiau po to dėl traumos pasitraukei, po to pasveikai ir vėl prisijungei. Kaip pats vertini praeitus metus?
Sveiki, VSC bendruomenės nariai! Pirmiausia, tai sveikinu visus ir visas su atėjusia vasara bei tikiuosi, kad aktyviai ruošiatės kitam sezonui. Praeiti metai buvo patys geriausi krepšinio prasme, nes jo buvo tiek daug, kad net naktimis nemiegodavau ir galvodavau apie jį. Metų pradžia buvo labai sunki, tik prasidėjus sezonui turėjau labai daug veiklos: mokslai, ŠMKA baigimas, savanoriavimas VKL ir SKM, RJN komandos treniravimas VKL C lygoje bei bandymas užsikabinti kaip žaidėjui VSC klube. Viso to pasekmė – žiaurus pervargimas, nesibaigiantys kelio skausmai, kurie baigėsi Santariškių klinikose. Teko atsisakyti nemažai veiklų, ir deja, nuo pradžios sezono žaisti už VSC negalėjau. Praleidus gerus 3 mėnesius be krepšinio, pamačiau, kad kelias lyg ir sugijo ir pradėjau savo treniruojamoje komandoje C lygoje truputi žaisti, sužaidus 3 varžybas, gavau VSC vadovo Igno Kalesnyko pasiūlymą pabandyti grįžti, nes Tadas Gaižauskas patyrė žiaurią traumą ir buvo reikalingas antras įžaidėjas. Ačiū Dievui, kad buvau palikęs gerą įspūdį prieš sezoną, nes tada buvau normalios fizinės formos ir likau geltonai/mėlynų gretose, nes optimalią sportinę formą pradėjau įgauti tik atkrentamųjų etape. Kadangi tapom SKL C lygos čempionais, vadinasi viskas buvo gerai! (kvatoja). Bendrai: praeitus metus vertinu PUIKIAI!

Vietoje žaidimo Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijoje, paskutiniais metais, pasirinkai žaidimą už VSC, kodėl buvo toks pasirinkimas?
VSC mane pasirinko po peržiūros! O jei rimtai, tai supratau, kad ŠMKA aš neisiu savo keliu, kuriuo noriu eiti, nesijausiu laimingas tam kolektyve, todėl pradėjau viską krepšinyje daryti savo nuožiūra. Į VSC patekau tiesiog parašęs facebook‘o komandos anketoje, kad norėčiau prisijungti, nes tekdavo 3x3 kautis prieš VSC trijulę dažnai, kolektyvas iš pirmo žvilgsnio atrodė superinis, o aš tiesiog norėjau palaikyti formą mėgėjiškai bei išbandyti kažką naujo, nuo jaunių krepšinio peršokti prie vyrų, labai džiaugiuosi, kad ir aš tikau VSC.

Esi jaunas, aktyvus, daug dirbi krepšinio sferoje, kas tave taip varo į priekį, jaunatviškas maksimalizmas, meilė krepšiniui ar dar kas nors?
1. Begalinė meilė krepšiniui, kuri tęsiasi beveik visą gyvenimą, dar nuo pirmo plastmasinio krepšio. 2. Samprata, kad jei turi idėją, turi ją įgyvendinti, bet kokiais normaliais būdais.
3. Suvokimas, kad ne viskas gerai su tuo krepšiniu ir kad turiu duoti jam labai daug ką, ko jau nemažai trenerių, krepšinio organizacijų vadovų nesupranta. Kalbu apie sovietų laikų senius, kurie viską daro dėl pinigų! 4. Noras gyventi visados krepšinio ritmu.

Kitais metais neloši už VSC komandą, bet tikėtina, kad būsi antrosios VSC komandos vadovas, bei galbūt treneris, ar nenusivylei tokiu sprendimu nepratęsti sutarties su tavimi, kaip žaidėju?
Visada vadovaujuosi šia mintimi: pirmiausia turi suprasti savo vertę, nes tik tada ją gali palaipsniui kelti. Sprendimas tikrai nenuvylė, nes pats suvokiu, kad B lygos šiuo metu tikrai netempiu, nebent patrankų mėsų kolektyvuose, kadangi VSC lūkesčiai labai aukšti, todėl negali pykti, kai pats stengiesi dėl šio vardo. Žinau, kad į mano vietą ateis kur kas rimtesnis žaidėjas šiai dienai, nes komanda privalo stiprintis!

Šiemet jau antrus metus dirbi Aukštaitijos krepšinio mokyklos vasaros stovyklos treneriu, kaip sekasi? Ir kuo skiriasi praeitų metų ir šių metų stovyklos, ar jautiesi pats patobulėjęs?
AKM yra viena labiausiai progresuojančių krepšinio jėgų neskaitant trijų pagrindinių Lietuvos miestų, tai nuostabus kolektyvas, su nuostabiais žmonėmis, todėl ten dirbti kiekvienais metais yra nuostabu. Sekėsi tikrai puikiai, šiemet jaučiausi labai patobulėjęs, nes vis dėl to visus metus pats treniravau du kolektyvus, sekiau Igno ir Renato darbą VSC, neatvažiavau žalias kaip 2014 metais. Todėl įspūdžiai, nuostabiausi.

Šiame sezone dar treniravai savo ambicingą, tačiau neišdegusį projektą Antakalnio RJN komandą, kas atsitiko, kad po vienų metų Antakalnio RJN turbūt dingo iš krepšinio žemėlapio?
Labai sunku yra neturėti rėmėjų, būti treneriu, kuriam 17, o tavo komandos žaidėjai „viską žino“, tvarkytis su finansais, kai nemažai žaidėjų nebūdavo atsakingi ir neatsiskaitydavo laiku. Tiesiog supratau, kad tai pirmas blynas ir jis privalėjo būti prisvilęs, yra 4-5 žmonės, kurie iš to kolektyvo mane džiugino, tai tik tiek ir pasidžiaugsiu.

Ar esi patenkintas būdamas dalimi VSC organizacijos?
VSC tai ne tik komanda, čia sutikau daug fantastiškų žmonių, su kuriais visais, tikiu, dar ne kartą žaisime, švęsime pergales, mėgausimės krepšiniu, susitiksime lauko aikštelėse ir organizuosime įvairius projektus. Viskas tuo ir pasakyta, VSC ne komanda, tai šeima.

Kaip manai ar VSC vardas jau pakankamai žinomas mėgėjų krepšinio pasaulyje?
Per šį sezoną manau tikrai tapome žinomesni, vis dėl to žaidėme žiauriai gerai, daug dirbome komunikacijoje ir manau, kad VSC tik augs ir gera žinoti, kad pats prie to prisidėsiu.

Ar džiaugiesi iškovotu C lygos auksu?
Tai pirmas sezoninis čempiono titulas, neskaitant visokių 3x3, tritaškių konkursų... Tai brangiausias medalis!

Šiemet VSC Sostinės krepšinio lygoje laimėjo viską, kur dalyvavo – Rudens taurė, C lyga, bei Dipolio taurė, VKL B lygoje sekėsi ne taip gerai. Kaip manai, kokie laukia kiti metai?
Kiti metai bus tik geresni, nes vis dėl to klubas labai užaugs jau su kitu sezonu, o startas abiejuose B lygose bei VSC-2 komandos debiutas krepšinyje su ne ką prastesne sudėtimi įneš labai daug neramių vėjų kitiems! Norėtųsi kitąmet dar daugiau dirbti komunikacijoje su fanais, kad jų būtų daugiau ne tik facebook‘e, bet ir salėse ir labai tikiuosi, kad prie kolektyvo prisijungs ne tik puikūs žaidėjai ir žmonės, o ir įvairių idėjų su kitokia klubo plėtra turintys žmonės.

Ką manai apie Vilniaus mėgėjų krepšinį, jis auga ar traukiasi?
Šis klausimas yra vienas opiausių šiuo metu ir mano nuomone, krepšinis turėtų pradėti trauktis, kad ir nesinori to pripažinti. Kodėl? Mieste turime vieną nuostabią lygą, kuri tiek organizaciniu, tiek žaidybiniu lygiu diktuoja sąlygas. Kita lyga bando juos nukonkuruoti ir padarė visai neblogus darbus per trumpą laikotarpį, bet abejoju jos ateitimi dėl asmeniniu priežasčių. Kitos 3 lygos yra mažesnės, nors dvi iš jų mano nuomone visai neblogai dirbo, bet deja vienos gali nebelikti. Esminė problema: turime pagrindinį čempionatą, o kitus renkasi komandos savo nuožiūra, dėl varžybų skaičiaus, nes tiesiog atsvaros tinkamos nėra, o komandoms nėra kur žaisti. Ir šiaip čia per daug nešvarių reikalų, pinigų plovimų, nesiskaitymo ir daug daug visko... krepšinyje neturėtų dirbti tie, kurie šio žaidimo nemyli, jo nesuvokia ir viską daro dėl pinigų bei vaidina bosus. Bet gi gyvenimas tuo ir įdomus, kad čia ne viskas yra tobula ir ne viskas kaip norėtum! Tik dėl kai kurių atvejų labai liūdna.

Pabaigai, kaip manai, kas sekantis VSC narys ves savo išrinktąją? Nes jau daugiau nei pusė komandos sumainė aukso žiedus.
Faktas, kad ne treneriai, jie per daug apie krepšinį galvoja. :D Mano spėjimas būtų, komandos snaiperis Šarūnas Žala!

Paskutinį kartą redaguotas: Šeštadienis, 20 Birželis 2015 21:17